Vajber je jedna od najmasovnijih aplikacija za razmenu poruka. Ima više stotina miliona korisnika i dostupan je na svim smart uređajima, dakle, na Androidu, iPhone-u, iPad-u, PC i Mac desktop računarima. Pročitajte neke činjenice o ovoj aplikaciji.
- Osnivači Vajbera, Talmon Marko, živi u Izraelu. Jednom prilikom je izjavio da je aplikacija Vajber napravljena tako da ga i naš deda može koristiti bez poteškoća.
- Vajber je stvoren kao direktna konkurencija Skajpu, a na nekim tržištima je, poput filipinskog, uspeo da ga potisne u potpunosti.
- Osnivač Vajbera će vam rado odgovoriti na svako pitanje. Kontaktirajte ga na twitter-u, njegov nalog je @Duras.
- Vajber podjednako može biti instaliran na telefonu, i na kompjuteru. Instalacija Vajbera na kompjuter je nanela veliku štetu kompaniji Skajp.
- Od skoro je putem Vajbera moguće slati fajlove koji nisu fotografija ili video snimak, dakle, moguće je slanje različitih dokumenata poput onih u pdf-u, zip-ovanih dokumenata i sl.
- Nova opcija “send a wink” funkcioniše tako što možete da podesite koliko dugo će slika biti dostupna onom kom je šaljete, 3 sekunde, 5 ili više.
- Nepročitanu poruku pošiljalac MOŽE da obriše, treba samo da štiklira “delete for everyone”.
- Vajber tvrdi da će zauvek biti aplikacija bez reklama prilikom slanja poruka i poziva.
- Zanimljivo je da vajber ne troši bateriju uređaja.
- EXIT festival iz Novog Sada je sarađivao sa Vajber kompanijom, 2016. godine. U vreme festivala, objavljen je zvanični paket stikera “Moja EXIT avantura”, na srpskom, ruskom i engleskom jeziku, a dostupan je svuda u svetu. O tome je Vajber zvanično pisao na svom sajtu, napomenuvši da su jedino EXIT i Sea Dance festival imali ovakvu saradnju sa kompanijom.
Slike: https://www.viber.com/en/blog