Jedna od planetarno najpopularnijih društvenih mreža, pored Fejsbuka (Facebook) i Instagrama (Instagram) služi potrebama mini bloga, mesto je gde možete objaviti svoje mišljenje, izraziti revolt, ili podržati nekoga. Smatra se i „sms uslugom interneta“, jer možete objaviti mikro status od svega 125 karaktera. Iako ga svakodnevno koristimo ima puno zanimljivih podataka koje ne znamo a vezane su za ovu socijalnu mrežu.
Na svakih 60 sekundi, širom sveta objavi se više od 350.000 „tvitova“.
Uprava američkog „FBI“-ja (Federal Biro of Investigation) ima rečnik slenga i skraćenica sa Tvitera.
U toku jednog celog dana, postavi se toliko tvitova na privatnim profilima da bi mogla da se popuni sveska od 10 miliona strana.
Svaki tvit koji objave građani Sjedinjenih Američkih Država, čuva se zvanično u biblioteci Kongresa (Congress).
Službenici „CIA“ (Central Intelligence Agency) u toku samo jednog dana pročitaju i do miliona svetskih tvitova.
Od 2009. godine, Tviter (Twitter) je, zajedno sa Fejsbukom (Facebook) i „Njujork Tajms“-om (New York Times) zabranjen na teritoriji Narodne Republike Kine.
Nakon smrti pop ikone Majkla Džeksona (Michael Jackson), njegovo ime je pominjano u 5.000 tvitova po minuti.
Ako ste se ikada zapitali, kako se zove ptičica (vrabac), koji je zaštitni znak ove socijalne mreže, njegovo ime je Lari (Larry).
Samo u toku 2011. godine „tviteraši“ su pisali toliko, da je ekvivalent svim objavama 8.163 kopija Tolstojevog dela „Rat i mir“.
O uticaju društvenih mreža, najbolje svedoči sledeći podatak. 2013. godine, hakovan je zvaničan nalog njujorške novinske agencije „Asošijejted pres“ (Associatted Press) i tom prilikom postavljen tvit, koji kaže da su u Beloj kući u Vašingtonu odjeknule dve eksplozije nakon terorističkog napada. U roku od nekoliko sekundi, berza je doživela trenutni krah.
Naslovna fotografija: Asuba95 – DeviantArt